Zapytanie ofertowe

Produkt:

Imię:

e-mail:

Telefon:

Treść zapytania:

arrow

Produkcja przekładni zębatych i obróbka metali na Śląsku – dynamiczny rozwój

W ciągu 25 lat istnienia naszej firmy dokładaliśmy wszelkich starań, aby poszerzać działalność i cały czas ulepszać technologię. Naszym zaangażowaniem i profesjonalnym działaniem w wielu obszarach biznesowych, zapracowaliśmy na silną pozycję rynkową i zaufanie wielu stałych Klientów. Obecnie dostarczamy nowoczesne maszyny górnicze, w tym ścianowe i podścianowe przenośniki zgrzebłowe, przenośniki taśmowe, kruszarki i wiele innych, a także przekładnie zębate. Wykonujemy też konstrukcje stalowe i świadczymy różnorodne usługi w zakresie obróbki metali i obróbki cieplnej, np. frezowanie, szlifowanie i nawęglanie na Śląsku.

 

 Poniżej mogą Państwo zapoznać się z całą historią firmy Patentus.

Historia GK Patentus

 

2012 – rozpoczęcie realizacji kilku innowacyjnych projektów, które są dofinansowane kwotą przewyższającą 25 mln zł; powiększenie GK Patentus o spółkę Monteks

2011 – rozpoczęcie budowy Grupy Kapitałowej przez powołanie do życia spółki zależnej Patentus Strefa S.A., która uzupełnia dotychczasową ofertę usługową; rozpoczęcie produkcji kompletnych przekładni zębatych

2009 - PATENTUS S.A. zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

2008 - Klub Gepardów Biznesu wyróżnił Emitenta w II edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2007 w kategorii „Najdynamiczniejszej firmy województwa śląskiego”.

2006 - PATENTUS S.A. otrzymała prestiżowy tytuł Gazeli Biznesu 2006 roku – co pozwoliło popularyzować i ugruntować Spółkę w społeczności polskich firm.

2003 - Emitent został poddany audytowi przez GSI SLV Hannover i otrzymał certyfikaty: DIN EN 729-2 regulujący pełne wymagania w spawalnictwie oraz DIN 18 800-7 regulujący spawanie stali standartowych, które nadal obowiązują. Również w 2003 roku Emitent został zakwalifikowany doI Grupy Zakładów Dużych, wskutek czego może prowadzić prace spawalnicze wg norm PN – M – 69009.

2000 – przyznano Spółce certyfikat jakości ISO 9001 System Zarządzania Jakością świadczący o wysokiej i powtarzalnej jakości oferowanych produktów i usług.

1997 - została zawiązana PATENTUS Spółka Akcyjna, która kontynuuje działalność swojej poprzedniczki i bardzo intensywnie się rozwija.

1995
– Firma Usługowa PATENTUS przekształciła się w Spółkę Cywilną o tej samej nazwie. Oprócz dostaw na kopalnie, Spółka zajęła się hurtowym handlem wyrobami hutniczymi. Z czasem usługi i remonty osiągnęły taki pułap, ze wykupiono wynajmowane wcześniej pomieszczenia na terenie byłej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Jankowicach k/ Pszczyny i w ten sposób powstał Zakład Produkcyjny Jankowice.
Dynamiczny wzrost sprzedaży towarów i usług spowodował konieczność zatrudnienia osób zajmujących się zaopatrzeniem Zakładu Produkcyjnego we wszystkie materiały niezbędne do cyklu produkcyjnego. W ten sposób stworzono dział handlowy, który przy okazji zaopatrzenia Zakładu Produkcyjnego, zajmował się także handlem tymi materiałami. Oferta asortymentowa systematycznie wzbogacała się o coraz to nowe towary.

1994 - firma zajęła się także obrotem wierzytelnościami spółek węglowych oraz rozpoczęła przygotowywania do przeprowadzania remontów maszyn i urządzeń górniczych, a także do dostaw towarów na kopalnie węgla kamiennego z terenu Śląska. Zwiększono zatrudnienie o dodatkowe dwie osoby, które zajmowały się księgowością finansową. W tym samym roku PATENTUS wynajął firmę produkcyjno - remontową, która świadczy usługi do dzisiaj.

1992
- Firma usługowa PATENTUS rozpoczęła swoją działalność. Nazwa firmy wywodzi się od słowa "patent", ponieważ początkowo zajmowała się Ochroną Własności Przemysłowej. Przedsiębiorstwo reprezentowała jedna osoba fizyczna